Úvod

V blízkosti apartmánu, (asi 10 minút chôdze) sa nachádza lyžiarsky areál „Jakubkova lúka“, ktorý je vhodný najmä pre začiatočníkov a deti.

Priamo zo Starého Smokovca vedie pozemná lanová dráha na Hrebienok, kde sa nachádza horský hotel Hrebienok. Odtiaľto sa dajú podnikať letné aj zimné túry, nachádzajú sa tu lyžiarske vleky a zjazdovky. Z hornej stanice Hrebienka je možnosť zjazdu na sánkach pri večernom osvetlení, v lete na kolobežkách. Sánky sa dajú zapožičať len na dolnej stanici Pozemnej lanovej dráhy na Hrebienok za poplatok. Dráha je dlhá 2,6 km a veľmi obľúbené je večerné sánkovanie (19.00-21.00 utorok, piatok, sobota) po osvetlenej trati.

Z Hrebienka sa dajú podnikať túry od tých najľahších až po tie najnáročnejšie. Veľmi zaujímavá a vhodná najmä pre rodiny s deťmi je túra na Zamkovského chatu, ktorá je celoročne prístupná a varia tam výborný guláš, buchty, svištie mlieko, nosičský čaj a mnohé iné pochúťky a špeciality.

Tí, ktorí sú v lepšej kondícii a nechýba im odvaha, si môžu z Hrebienka vyjsť až na Téryho chatu, najvyššie položenú chatu u nás, ktorá je celoročne prístupná. Odmenou za tento výstup bude pre vás pekný výhľad do okolia, veľmi pekné bezprostredné okolie chaty a občerstvenie v chate. Pri výstupe na Téryho chatu je potrebné mať dobrú obuv, teplé oblečenie aj v lete a v zime treba mať obutie, v ktorom sa nešmýka. Zimný výstup je veľmi strmý, v lete sa stúpa po serpentínach.

Túra na Zamkovského chatu trvá asi hodinu z hornej stanice na Hrebienku. Ak sa rozhodnete pre pešiu túru z Nového Smokovca až na Zamkovského chatu, (bez vyvezenia sa lanovkou na Hrebienok), bude vám táto trvať asi 2 a pol hodiny až 3 hodiny.

Pre tých, ktorým sa nechce veľa chodiť, je najbližšie Bilíkova chata, z hornej stanice Hrebienka vzdialená asi 5 minút chôdze. V príjemnom prostredí sa môžete občerstviť, posedieť na terase pri káve a pokochať sa pekným výhľadom.

Príjemnou prechádzkou z Hrebienka (35 minút) je chodník ku Rainerovej chate. Je najstaršou chatou vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa tu malé múzeum horských nosičov, zbierka starých lyží a lezeckého náradia, je tu možnosť malého občerstvenia (nápoje).

Cestou sa môžete zastaviť a potešiť sa pohľadom na Vodopády Studeného potoka.

Počas svojho pobytu môžete využiť množstvo ďalších turistických chodníkov, v lete cyklotrasy, v zime bežecké lyžiarske trate, napríklad na Štrbskom Plese, kam sa môžete dostať tatranským vláčikom priamo zo stanice Sibír.

Ďalšie lyžiarske strediská Skalnaté Pleso, Lomnické Sedlo, Štrbské Pleso a Ždiar uspokoja aj tých najnáročnejších lyžiarov.

Vaše deti ale aj mnohých dospelých poteší „adrenalínová jazda“ na bobovej dráhe v Tatranskej Lomnici alebo návšteva aquaparku AquaCity v Poprade, kam vás zadarmo dopraví autobus, ktorý jazdí počas zimnej sezóny zdarma...

V okolí je množstvo príležitostí pre návštevy reštaurácií, barov, nákupovanie, spoločenské a kultúrne vyžitie sa ako aj poznávanie kultúrno - historických pamiatok a iných zaujímavostí.

 
Ďalšie užitočné informácie nájdete na stránke www.vysoketatry.com

Informácie môžete získať aj v Tatranských informačných kanceláriách - TIK
 
TIK - Starý Smokovec
Oblastné stredisko Horskej záchrannej služby 23 - budova HZS
tel.: 052/442 34 40, www.tatryinfo.sk
TIK - Tatranská Lomnica
(budova Knihy), tel.: 052/446 81 19, www.tatryinfo.sk
TIK - Štrbské Pleso
(budova Knihy - blízko železničnej stanice)
tel.: 052/449 23 91, www.tatryinfo.sk
TIK - Nová Lesná
Školská č.161, Budova Starý Mlyn
tel.: 052/788 42 82, www.tatryinfo.sk